תיקן אמריקאי

תיקן אמריקאי

התיקן האמריקאי נחשב כחלק ממשפחת פרוקי הרגליים שמתאפיינים בגוף שמחולק לשלושה חלקים ושלוש זוגות רגליים בלבד. גודלו של תיקן בוגר הינו בין 3-5 ס"מ והגובה עד 7 מ"מ הצבע שלו בין שחור לאדמדם. התיקן מתחיל את חייו כביצה בשק הביצים שהנקבה מטילה במקום יבש וחשוך והם יבקעו לאחר 6-8 שבועות ויעברו את כל שלבי ההתפתחות כלומר מביצה יעברו 10 שלבים של נמפה ורק לאחר מכן יהפכו לבוגרים כשהזמן שבו הם גדלים מוערך בעד כחצי שנה נקבה אחת מטילה עד 150 ביצים בשנה. התיקן מורכב משלושה חלקים: החלק הראשון הוא הראש שבו יש עיניים שנותנות להם ראייה מרחבית מעולה אלה בעצם המון עיניים קטנות במיוחד שמאפשרות להם לראות מכל הכיוונים ויחד עם המיחושים נותנות להם אפשרות לראייה מושלמת כשהמוח שלהם מעבד את התמונות והתחושות הופך את הכול ליתרון אחד גדול כשהמחושים שלו ארוכים לעומת זאת בפה שלו יש גפי לעיסה שעוזרים לו ללעוס מזון.

החלק השני הוא החזה השטוח שלו יש תמיד גם שלוש זוגות רגליים וזוג כנפיים. והחלק השלישי היא בטן התיקן הגרמני מכילה את האברים לנשימה והתרבות וכמובן מערכת העיכול על כל מרכיביה. שעות הפעילות האהובות על התיקן האמריקאי תמיד יהיו בלילה, הוא ישתמש ביכולת הריצה המעולה שלו להתחמק מאויבים מזדמנים וכמובן שהוא אוכל ממש הכול, לא בוחל בשום דבר. גודל התיקן הינו בין 3-5 ס"מ והמקומות האהובים עליו במיוחד זה ביובים, פחי אשפה, מקומות מלוכלכים במיוחד כאשר הלחות והטמפרטורות גבוהות הן התנאים האהובים עליהם.

היתרונות של התיקן האמריקאי ראייה, תעופה וריצה עוזרים לו לשגשג במשך דורות רבים. התיקן האמריקאי יכול להגיע אליך הביתה דרך הביוב, דרך החלונות, סדקים בקירות ועוד. כאשר אתה מחליט להזמין אליך מדביר הוא נדרש לעשות את הצעדים הבאים: צעד ראשון זיהוי מקק אמריקאי בביתך כאשר לא רואים אותו פיזית אפשרי בכך שמזהים הפרשות ריח רע כל הזמן, תיקנים מתים ותיקי ביצים מלאים או לא. מדביר מנוסה יודע לזהות את כל הסימנים האלה ולתת טיפול במקום. לאחר שהמדביר איתר את התיקנים הוא ימצא את המוקדים שלהם ויפעל להשמדתם במקום. חשוב מאוד שאת ההדברה יבצע מדביר מוסמך שישתמש בחומרים מאושרים בלבד. בהדברות נטו יש לנו ניסיון רב מאוד עם תיקן אמריקאי ותוצאות איכותיות נשמח מאוד לתת ייעוץ והסברים בנושא. חייגו : 1700-727255​

אהבתם ? ספרו לאחרים :