עכבר מצוי

עכבר מצוי

שייך למשפחת המכרסמים ששעות הפעילות הן בלילה הוא מאופיין בכך שהמחילות שלו הן נראות חור באדמה ללא כל תלולית. עכבר מצוי מעדיף לאכול זרעים, ירקות ופרחים ולפעמים גם לטרוף חסרי חוליות, הוא אינו זקוק למים יכול לחיות עד חודשיים ללא מים בכלל כשיש לו אוכל שמכיל 15 אחוז מים בתוך המרקם שלו. יכולת השמיעה שלו מדהימה עד 90 קילוהרץ (אנשים יכולים לשמוע עד 20 קילוהרץ) אך יכולת הראייה שלו חלשה ובשחור לבן בלבד. עכבר מצוי מגיע לבגרות מינית בזמן של 42 ימים כשמשך ההריון הוא בין 20-21 ימים ומספר ההמלטות בשנה נע 7-11 המלטות כשבכל המלטה יש 6-8 צאצאים והממוצע השנתי של הצאצאים לשנה לכל נקבה הוא 45 צאצאים. ויש לו כמה יתרונות גדולים שנותנים לו אפשרות לפרוח: אוכלים מזון מהצומח ללא כל בררנות. חוק המספרים הגדולים, יכולת הרבייה שלהם היא בהיקפים גדולים מאוד וזה מאפשר להם יכולת שרידה חזקה, התאוששות מהירה ממחלות וחוסר מזון מבנה הגוף שלהם הינו קטן כך שאין להם בעיית קינון במקומות קטנים מאוד וזה נותן להם אפשרות להשתמש בעוד יכולת חזקה במיוחד שזה איסוף מזון ושמירה עליו.

לעכבר המצוי יש תקשורת טובה, יכולת הלמידה שלהם ברמה גבוהה במיוחד ותכונת הסקרנות שגורמת להם להתפתח בצורה טובה יותר. מבנה גופו של העכבר המצוי הוא קטן ודק כשהוא שוקל בין 15-18 גרם והאוזניים שלו גדולות ביחס לגוף שלו אך הרגליים שלו קטנות והאף פחוס. צבע העכבר המצוי בגב הוא אפור אך הגחון הוא בהיר יותר. התכונות הבולטות של עכבר החוף הינן קפיצה וריצה מהירים מאוד שמאפשרים לו לברוח מתוקפים פוטנציאליים שמסכנים אותו. תחום המחייה שלו הינו בין 3-10 מ' כשהוא מוצא כל מיני מקומות מחבוא כגון סדקים, חללים ומחילות כשמרחקי התנועה שהוא עובר יכולים להגיע עד עשרות מטרים. מערך המחייה שלו יכול לכלול שני אפשרויות אחד מחילה אחת שבה זכר אחד דומיננטי שולט על כמה נקבות והשנייה מערכת של מחילות שבהם הזכרים נשלטים ומספר נקבות דומיננטיות. אורך החיים של עכבר מצוי הינו שנה וחצי תלוי בתנאי המחייה שבהם הוא חי כשהוא בעצם חיה נודדת לפי העונה בין שדות גנים ולפעמים גם מבנים. מדבירים משתמשים הרבה פעמים במלכודת סקרנות נגד עכברים בגלל שקשה להם לעמוד בזה.

הדברת עכבר מצוי נעשית במגוון שיטות ייחודיות שפוחתו על ידינו ונותנים מענה מושלם לבעיה קשה זו. נתקלתם בעכבר או שאתם חושדים בהימצאותם בבית או במשרד חשוב לא לחכות אלא לפנות מיד למומחים בתחום – רק הדברות נטו ! 1700727255

אהבתם ? ספרו לאחרים :