זבוב החול

מלדרה מטרידה (חומייני)

זבוב החול למרות השם המטעה שלו הוא בעצם אינו זבוב באמת אלא שייך למשפחת היתושים. הגוף שלו מורכב משלושה חלקים וזוג כנפיים שמחינת כישורי התעופה שלהם הן לזבוב החול יש שלושה חלקים כשלכל חלק יש תפקיד אחר. מתפקדות ברמה נמוכה וזאת הסיבה שבדרך כלל הוא מעדיף לקפוץ ממקום למקום ולא לעוף. חלק הראשון זה הראש שיש בו את המוח, עיניים גדולות, פה ומחושים. לזבוב החול יש ארבעה מחזורי התפתחות הוא מתחיל כביצה עובר להיות גולם ואז זחל חלק שני החזה שבו מצויות גם הרגליים חלק שלישי הבטן שם כל האברים הפנימיים שלהם.

שעובר ארבעה שלבי התפתחות וזבוב חול בוגר כשאת כל המחזור הזה הוא מסיים תוך בצבע בהיר לפעמים פשוט לא שמים לב אליו במיוחד כשבעת העקיצה עצמה הנקבה ארבעה שבועות בלבד כשנקבה יכולה להטיל עד שלוש פעמים בימי חייה. זבוב החול לא משמיע רעש כלשהו בזמן שהוא לידך הוא שקט לחלוטין ומכיוון שהוא גם מפרישה חומר מאלחש שגורם לכך שהכאב אינו מורגש כלל. הנעקץ היא ברמה נמוכה, נדרש לציין שהמחלה עצמה נרפאת זמן רב לאחר שהצלקות נעלמות המחלות שזבוב החול מעביר דרך העקיצה הן קשות: 1. לישמאנזיס של העור (שושנת יריחו) שהיא מחלה שבה הזבוב עוקץ וגורם למחלות עור קשות שהרבה פעמים משאירות צלקות זמן רב אחרי העקיצה עצמה, כשתגובת המערכת החיסונית של לישמאניה של הריריות. לוקח לה שנתיים להעלם מהדם לגמרי.

לישמאנזיס של האיברים הפנימיים, מחלה שבהעקיצת הזבוב יכולה לגרום למחלה באבירים הפנימיים כגון כבד, בלוטות למפה, טחול ואפילו מוח עצם, מחלה זו מחייבת טיפול מתאים שכן בלא טיפול אפשר גם למות ממנה. על ידי המשרד להגנת הסביבה. ההדברה של זבוב החול תמיד תהיה כשהוא בשלב הבוגר שלו ולאחר חיפוש המנהרות שלו והריסתן והדברה בהם ומסביב להם. שעות הפעילות של זבוב החול תהיה בשעות הלילה. הדברה של זבוב החול חייבת להיות על ידי מדביר מוסמך בלבד שמשתמש בחומרים שמותרים אנחנו בהדברות נטו יודעים להדביר את זבוב החול ביסודיות ואפקטיביות. צרו איתנו קשר לטלפון 1700-727255​

אהבתם ? ספרו לאחרים :