נמלת האש

נמלת האש הקטנה

נמלת האש הינה נמלה שהמוצא שלה הינו מארצות דרום אמריקה משם היא פולשת לכל מיני ארצות אחרות באמצעות סחר בעצים וכשבארץ היא מתפשטת לכל האזורים תוך כדי מעבר ממקום אחד למקום אחר על גבי עצים והמוצרים שמפיקים מהם. נמלת האש התחילה את ההתפשטות שלה בצפון הארץ אך בזמן קצר יחסית הגיעה כמעט לכל הארץ כולל אפילו אילת. נמלת האש עוקצת ותוך כך מחדירה מתחת לאור רעל מסוג אלקלואידי מסוג סלנופסין שמרגיש כמו צריבה חזקה מאוד ותחושה של כוויה בדרך כלל בין הבגד לעור וגורמת לכאבים עזים במשך כמה ימים וגירודים ומהר מאוד האזור הופך להיות אדמומי ויש מקרים שבהם גם נוצרת צלקת מעוצמת העקיצה. מבנה הגוף של נמלת האש מתחלק לשלושה חלקים: ראש, חזה ורגליים כשיש לה שלוש זוגות רגליים וזוג משושים אחד. נמלות האש מחלקות לשניים: נמלת האש הגדולה (האדומה) בצבע שחור אדום והגודל שלהן 2-6 מ"מ כשהתכונה העיקרית שלהן והכואבת ביותר זאת עקיצה קבוצתית רבת פעמים עם העוקץ שבקצה הבטן שלה.

נמלת האש הקטנה היא בצבע אדום כתום והגודל שלהן בין 1-1.5 מ"מ כשהגודל של המלכות גדול יותר והן מונות בין עשרות למאות בכל קן. זיהוי נמלות אש יתבצע באמצעות זיהוי של שיירות נמלת אש שהתפקיד שלהם זה לשרת את המלכה בקן והם נפגעו בדרך ומתו והם נראות כמו נסורת אדומה שנמצאת תמיד ליד הפנלים ושגם בכניסה לבית ניתן לראות אותם בבירור שוכבות מתות. נמלת האש יכולה לחיות גם על עצים וגזעים רקובים ואפילו בעליות גג ובגינה ובמרחבים הציבורים שקרובים לבית.

לנמלת האש יש דרך ערמומית במיוחד להתפשטות כאשר בזמן הראשוני היא מסווה את עצמה עד למצב שכמעט שלא מבחינים בה ולאחר מכן הם דואגים לחיילות לצורך איסוף מזון וכיבוש מקומות נוספים כשכל התהליך מואץ בגלל שמדובר במספר רב של מלכות שיוצרות ביחד כוח מסיבי במיוחד ששולחות את הנמלות החרוצות לאסוף מזון ולעבוד עבורם. הדברה של נמלת האש נעשית באמצעות מדביר מוסמך בלבד שיודע לשים פיתיון למלכות דבר אשר גורם בסופו של דבר להעלמות הקן.​ הטיפול בנמלים אדומות צריך להיעשות ע"י איש מקצוע עם ניסיון בתחום של הדברת הנמלה האדומה שיודע לאתר את הקן ולתת את הפיתיון הטוב ביותר. לחברת הדברות נטו יש פתרון ייחודי עם אחריות בכתב לבעיית הנמלים האדומות, אנו יודעים איך להילחם בהם ולקבל תוצאות אפקטיביות בזמן קצר. למידע אודות הדברה ירוקה לחצו כאן נתקלתם בנמלות אש באיזור הבית או בשטח החקלאי ? אל תחכו לעקיצה ! פנו להדברות נטו – הדברה ירוקה חייגו עכשיו 1-700-727-255

אהבתם ? ספרו לאחרים :